Rok jídla: Zážitkové stravování Special edition
Akce Praha
Rok jídla: Zážitkové stravování Special edition
V rámci Roku jídla přivítáme tentokrát Deanu Kolenčíkovou a Hynka Chmelaře, kteří jsou autoři uměleckého projektu Zážitkového stravování, jenž začal v roce 2015 a od té doby se neustále vyvíjí. Projekt se zaměřuje na fenomén stravování jako postupně ustupujícího sociálního návyku a v tomto smyslu s ním pracuje. Samotná konzumace pokrmů slouží především jako platforma pro vytváření nečekaných společenských situací. Zážitkové stravování je formou vizuálního umění bez ohraničení či úzkého vymezení na jednu tématiku. Autoři poukazují na rozpory v současném „trendovém“ vnímání jídla a vytrhávají stravování z tradičního kontextu, aby poukázali na jeho možnou roli ve vztazích mezi lidmi.
Projekt začal v Bratislavě, kde se soustředil především na podávání jídla v netradičních exteriérových prostorách a podmínkách (večeře ve výtahu, telefonní budce atd.). Následně se přesunul do Prahy a začal měnit postupně svou formu tematizováním samotného stravování a osvojováním si prvků performance či divadla.
Na setkání v kavárně Liberál 24.1.2017 od 19 hod. se uskuteční prezentace předešlých Zážitkových stravování, která bude doprovázena netradiční performancí s jídlem, obrazem a překvapením.
http://deanakolencikova.com/ http://cargocollective.com/hynekchmelar
Místo konání akce: Kavárna Liberál, Heřmanova 6, Praha
Datum začátku akce: 24. Ledna 2017 19:00
Datum ukončení akce: 24. Ledna 2017 21:00
Pravděpodobné souřadnice: 50.1006N 14.4362E
Případné změny si prověřte na webu akce Rok jídla: Zážitkové stravování Special edition



